Przedsiębiorstwo stworzone w 1906 roku przez Ernesta Tunzini pod jego własnym nazwiskiem początkowo zajmowało się wykonywaniem instalacji grzewczych min. w sklepach wielkopowierzchniowych Printemps w Paryżu. Następnie Tunzini poszerzył swoją ofertę o systemy wentylacji, a w końcu klimatyzację. W latach 50-tych minionego stulecia przedsiębiorstwo weszło na rynek międzynarodowy i zaangażowało się  w systemy wentylacji przemysłowej.

W roku 1966, po 60-ciu latach kierowania firmą, Tunzini wycofał się i odsprzedał firmę grupie Pont-a-Mousson. Od tego momentu firma dwukrotnie połączyła się z innymi podmiotami: w roku 1968 z firmą AmeliorAir i w 1976 z firmą Nessi – obie specjalizujące się w inżynieri klimatycznej. I tak Tunzini przekształciło się w TUNZINI NESSI ENTREPRISES d’EQUIPEMENT (TNEE), aby w roku 1985 przystąpić do grupy SGE. Niedługo potem SGE zostaje przejęte przez Saint-Gobain Pont-a-Mousson.

W latach 90-tych SGE wskrzesiło nazwę TUNZINI i wzmocniło pozycje firmy w dziedzinie instalacji termicznych i systemów ochrony i zabezpieczeń przeciwpożarowych.

W marcu 2000 jeden z działów firmy Tunzini zajmujący się systemami termicznymi i mechanicznymi został przyłączony do grupy GTIE, Energies-Information  VINCI