O nas

Firma Calanbau TPI Sp. z o.o. powstała w 1996 roku i jest wiodącą firmą na rynku polskim w branży aktywnych zabezpieczeń przeciwpożarowych, w szczególności poprzez instalację tryskaczową.

Calanbau TPI jest częścią koncernu VINCI (www.vinci.com), największej grupy budowlanej na świecie działającej w ponad 100 krajach, o obrocie rocznym przekraczającym 40 mld Euro. Przynależność do VINCI zapewnia naszym klientom stabilność i bezpieczeństwo realizacji projektu.

Firmy, które w ramach koncernu VINCI zajmują się ochroną ppoż. utworzyły, dla lepszej rozpoznawalności, własną markę Fire Protection Solutions (www.fire-protection-solutions.com). Przynależność do tej marki pozwala również nam oferować naszym często międzynarodowym klientom sam standard usług.

Oferujemy kompleksową realizację inwestycji, począwszy od opracowania koncepcji ochrony obiektu, poprzez sporządzenie projektu budowlanego i/lub wykonawczego, prefabrykację, dostawę poszczególnych elementów instalacji i ich montaż na budowie, dokumentację powykonawczą, na rozruchu, testach, szkoleniu personelu oraz serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym kończąc.

Dysponujemy własnym zakładem prefabrykacyjnym w Grodzisku Mazowieckim, co pozwala nam w warunkach warsztatowych przygotować elementy do szybkiego montażu na Państwa obiekcie.

Nasze biuro projektowe na bieżąco prowadzi techniczne ustalenia z klientem, Ubezpieczycielem czy rzeczoznawcą.

Nasza firma, jako jedna z nielicznych w Polsce jest w posiadaniu stałego uznania VdS dla firm instalacyjnych w zakresie instalacji tryskaczowych (certyfikat VdS) ,co stanowi  potwierdzenie osiągniętych kompetencji technicznych i organizacyjnych.

Szczególnie istotnym elementem naszej działalności są profesjonalne usługi serwisowe. Prowadzimy konserwację instalacji przeciwpożarowych zgodnie z wymaganiami norm, wg których instalacja została wykonana (VdS, NFPA, FM, PN-EN 12845) oraz przepisów krajowych.